تاتو, میکروبیلدینگ

میکروپیگمنتیشن آرایشی با ماندگاری بلندمدت

صنعت آرایش روز به روز تغییرات و تحولات زیادی را به خود می‌بیند. با پیشرفت علم و فناوری، دوست‌داران این صنعت فقط به دنبال آرایش موقت نیستند و به آرایشی دائم و نیمه‌دائم فکر می‌کنند. میکروپیگمنتیشن یکی از این دست آرایش‌ها به شمار می‌رود. آرایشی که مدت زمان طولانی بر روی چهره شما نمود دارد. اما شاید دقیقا ندانید میکروپیگمنتیشن چیست و چه کاربردهایی دارد. ما در این مقاله هر چیزی که باید در این‌باره بدانید را توضیح می‌دهیم. با ما همراه باشید.

میکروپیگمنتیشن چیست؟

منظور از میکروپیگمنتیشن چیست؟ زیبائی دائم (PMU) یا همان (Permanent makeup) یا میکروپیگمنتیشن (micropigmentation) یک روش آرایشی جدید است که با تزریق رنگدانه‌های معدنی به لایه‌ی زیرین سطح پوست به زنان و مردان این امکان را می‌دهد که شکل ظاهری ابروها، خط موها، لب‌ها، چشم‌ها و دیگر نواحی بدن خود را بهبود بخشند. البته منظور از روش دائمی این نیست که تا پایان عمر اثرات آن را در ظاهر خود ببینید اما در یک بازه طولانی‌مدت اثرات آن قابل مشاهده هستند. این کار با یک سوزن بسیار نازک و رنگدانه انجام می‌شود که برای شکل‌دهی به ابروها، چشم‌ها یا لب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انجام میکروپیگمنتیشن با هر نوع پوستی امکان‌پذیر هستند. میکروپیگمنتیشن با یک دستگاه دیجیتال انجام می‌شود و 20 سوزن با اشکال مختلف دارد که می‌توان از بین آن‌ها انتخاب کرد. در این روش، رنگدانه‌ها به طور موثر به پوست نفوذ می‌کنند که باعث می‌شود ماندگاری میکروپیگمنتیشن افزایش یابد. در این روش از سوزن‌هایی با فرم مخصوص استفاده می‌شود که می‌توانند شکل طبیعی به مو‌های شما ببخشند. با این تفاسیر، این یک تصور غلط است که نتایج طبیعی فقط با میکروبلیدینگ میسر است.

میکروپیگمنتیشن برای آن‌دسته از افرادی که نسبت به آرایش سنتی آلرژی دارند نیز گزینه مناسبی به شمار می‌آید. افرادی که از محدودیت‌های فیزیکی نظیر آرتروز شدید رنج می‌برند می‌توانند از این روش منتفع گردند. چنین روشی می‌تواند برای اشخاصی که عینکی هستند نیز گزینه ایده‌آلی باشد. همچنین از آنجایی‌که میکروپیگمنتیشن برای اهداف پزشکی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد برای درمان زخم حاصل از جوش، ترمیم شکاف لب و بازگرداندن رنگدانه‌ی پیرامون نوک سینه افرادی که تحت شیمی‌درمانی یا جراحی سینه هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تفاوت تتو با میکروپیگمنتیشن چیست؟

آیا میکروپیگمنتیشن همان تتوی سنتی است؟ خیر. تفاوت‌های زیادی میان این دو وجود دارد. از سوزن گرفته تا نوع جوهر و عمق رسوب رنگدانه با یکدیگر تفاوت دارند که در زیر به آن اشاره می‌کنیم.

تفاوت اندازه سوزن میکروپیگمنتیشن و تتو

سوزن تتو بسیار بزرگ است . سوزنی که برای میکروپیگمنتیشن استفاده می‌شود 75 درصد کوچکتر از تتوی سنتی است. نتیجه استفاده از این سوزن کوچک این است که حتی نمی‌توانید تفاوت میان یک فولیکول واقعی مو و جوهر استفاده‌شده در میکروپیگمنتیشن را تشخیص دهید.

تفاوت جوهر میکروپیگمنتیشن با تتو

در جریان میکروپیگمنتیشن، متخصص این کار با شما مشورت خواهد کرد تا رنگدانه‌ای را برای شما بسازد که با رنگ پوست شما تناسب و همچنین با رنگ موی شما نیز همخوانی داشته باشد. برای انجام این کار از مقیاس فیتزپاتریک (طرح طبقه‌بندی عددی نوع پوست) استفاده می‌شود که مقیاسی رایج در آرایش‌های دائمی و صنعت آرایشی است. در مقابل جوهر تتوی سنتی غیرارگانیک است، می‌تواند خطرناک باشد و پوست را تحریک کند.

تفاوت عمق پوست در میکروپیگمنتیشن با تتو

میکروپیگمنتیشن یک روش غیرتهاجمی است زیرا تنها 2 لایه به درون درمیس یا غشاء میانی پوست نفوذ می‌کند. در نقطه مقابل جوهر تتو 5 لایه به عمق پوست نفوذ و درآن‌جا رسوب می‌کند. اما دلیل این امر چیست؟ زیرا در این عمق، رنگدانه فرم خود را حفظ می‌کند و بدون هیچ گسترشی شکل می‌گیرد. کارشناسان میکروپیگمنتیشن کنترل بیشتری بر روی فرم نهایی جوهر رسوب‌شونده دارند اما جوهر تا اندازه‌ای نفوذ می‌کند که برای ماندگاری دائمی کافی باشد.

تفاوت تکنیک در میکروپیگمنتیشن با تتو

یکی از بزرگترین تفاوت‌های میان میکروپیگمنتیشن و تتوی سنتی در تکنیک اجرا است. تتوی سنتی از یک روش خراش‌دادنی برای طراحی مطلوب خود پیروی می‌کند. میکروپیگمنتیشن از روش نقطه‌گذاری و پوینتیلیسم استفاده می‌کند که برای مثال در رابهط با پوست سر، آرایشگر نقاط بسیار ریزی را درون پوست ایجاد می‌کند تا ظاهر جدیدی به فولیکول‌های مو ببخشد.

همچنین این تفاوت در تکنیک است که میکروپیگمنتیشن را با درد بسیار کمتری نسبت به تتوی سنتی متمایز می‌سازد. درد میکروپیگمنتیشن آن‌قدر کمتر است که برخی مشتریان در جریان این فرآیند به خواب می‌روند.

 مزایای میکروپیگمنتیشن

زیبایی دائم یا میکروپیگمنتیشن به شما این امکان را می‌دهد تا تغییراتی زیرکانه برای بهبود زیبایی خود انجام دهید. این تغییرات برای همه افراد اعم از خانم‌ها یا آقایان مناسب است. شاید تعجب‌آور باشد ولی با میکروپیگمنتیشن علاوه بر این‌که اعتمادبه‌نفس افراد مخصوصاً آن‌ها که مبتلا به آلوپسی (بیماری طاسی) وریزش مو هستند و بیمارانی که شیمی درمانی می‌کنند افزایش می‌یابد و شیوه‌ی زندگی آن‌ها نیز تغییر می‌کند. فعال‌تر می‌شوند، آزادی شخصی بیشتری پیدا می‌کنند و مهم‌تر از آن در زمان آرایش کردن‌ صرفه‌جویی بیشتری صورت می‌پذیرد. به‌علاوه، این روند دارای تاثیر خیره‌کننده‌ی بدون لک است که تا چندین سال دوام دارد. میکروپیگمنتیشن برای کسانی که به لوازم آرایشی حساسیت دارند، افرادی با چشم‌های حساس که دائما لنز استفاده می‌کنند، کسانی که از عینک استفاده می‌کنند یا کسانی که به طور منظم ورزش می‌کنند و فعال هستند نیز بسیار مناسب است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *